بسم رب الحسین(ع)

دل حسینیه، نفسْ نوحه، تپش سینه زنی

دَم بگیریــد که عـمـر هـمـه یـک دم باشــد

«بگذار فاش گفته شود که آن که مسجود ملائکه است حسین است، و آدم را ملائک از آن حیث که واسطۀ خلقت حسین است سجده کردند؛ و این سجده ای ازلی ست؛ میزان حق، که ابلیس را از صف ملائکه طرد می کند. یعنی که فطرت عالم بر حبّ حسین و ولایت او شهادت می دهد.

و آن پیمانی ازلی- الست بربکم قالوا بلی...- عهدی است که خالق از بنی آدم بر حبّ حسین و یاری او ستانده است. "خون" با حسین پیمان "ریختن" بسته است، "سر" با حسین پیمان "باختن". دل تو عرصۀ ازلی خلقت است. گوش کن که چه خوش ترنمی دارد در تپیدن: حسین، حسین، حسین، حسین... نمی تپد، بل حسین حسین می کند.»1

اما بعد! 

زیباتر از این کلام سید شهیدان اهل قلم برای مقدمه پیدا نکردم. به راستی خداوند، شیرین تر از اسماء اهل بیت(ع)‌ نیافریده است. "فما أحْلی اَسمائکُم و أعظمَ شَأنَکُم..."2 و این شیرینی را تو می دانی که از همان وجه آینگی ست. مگر نفرمود: «المومنُ مراة المُومن»3 و مگر «مومن» از اسماء خداوند نیست؟ پس عده ای ظاهربین به ما طعنه نزنند که چرا این قدر «حسین حسین» می گویید. آری! ما در آینهٔ نام «حسین» نام «الله» دیده ایم. و مگر نفرمود که «ابتغوا الیه الوسیلة»4

ما در حسـینیـه به خـداونـد می رسـیم

نام «حسین» جلوه کند ذکر «هو» شود5

با عنایت و لطف خداوند متعال و توجهات اهل بیت(ع) سومین حسینیه مجازی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیز افتتاح شد. فروردین 1389 حسینیه مدح و مرثیه اسفند 1389 حسینیه روضه و مقتل و هم اکنون در مهرماه 1391 با حسینیه نوحه و سبک های مداحی در خدمت شما عزیزان هستیم. 

بنایمان در حسینیه نوحه ارائه سبک های مرثیه و مولودی اهل بیت(ع) در مناسبت های پیش رو همراه با لینک دانلود سبک اشعار است. البته در این مسیر همه تلاشمان در ارائه اشعار و سبک هایی متناسب با شان و جایگاه آن ذوات نورانی و در عین حال با فرا رو نهادن توصیه های مقام معظم رهبری ست.

از درگاه اهل بیت(ع) خاضعانه مسئلت داریم که ما را درین مسیر یاری نمایند. ضمناً دست یاری همه عزیزانی که شعر یا سبکی در این زمینه دارند به گرمی می فشاریم. در پایان جا دارد که از زحمات بی دریغ همه کسانی که ما را در آماده سازی و به روز رسانی حسینیه نوحه  یاری کرده اند و راضی به بردن نامشان نشدند کمال تشکر را داشته باشیم.


آدرس حسینیه نوحه و سبک های مداحی:

www.hoseyniehnohe.ir


...............

1. گنجینه آسمانی، سید مرتضی آوینی

2. مفاتیح الجنان، زیارت جامعه کبیره

3. تحف العقول/ص173

4. سوره مائده/35: «یا ایّها الّذین آمنوا اتقوا اللّه و ابتغوا الیه الوسیلة و جاهدوا فى سبیله لعلّکم تفلحون»

5. علی اکبر لطیفیان
✔️ موضوع : اطلاعیه و اخبار حسینیه،


تاریخ درج شعر : سه شنبه 1391/07/25 | 04:08 ب.ظ | خادم : شاهد | نظرات
.: پایگاه تخصصی مدح و مرثیه حسینیه:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات